Gracie Academy v Praze

V Gracie Academy Praha, máte možnost cvičit
pod těmi nejlepšími instruktory BJJ v ČR. Brazilské
jiu jitsu mohou cvičit děti již od 6 let. BJJ je
určeno i pro dospělé zájemce, kteří chtěji cvičit
kondičně nebo i pro soutěživé sportovce.


 • Nezáleží na velikosti !
 • Nezáleží na síle !
 • Nezáleží na věku !
 • Záleží jen na tobě !!!

... nebo nám zavolejte na:
733 571 421 a domluvte si
úvodní soukromý trénink zdarma.

Tělocvičny Gracie Academy

Pankrác - Praha 4

Pankrác - Praha 4

tělocvična Pankrác

 • 290 m2 cvičební plochy
 • otevřeno 5 dní v týdnu
 • velké šatny vč. sprch
 • recepce s prodejem občerstvení
 • obchod s vybavením pro bojové sporty

Adresa:
V Občanském domově 2a (mapa)
Praha 4 - Pankrác
Tel: +420 733 571 421

Karlín - Praha 8

Karlín - Praha 8

tělocvična Karlín

 • 160 m2 cvičební plochy
 • otevřeno 5 dní v týdnu
 • velké šatny vč. sprch

Adresa:
Švábky 2 (mapa)
Praha 8 - Karlín
Tel: +420 733 715 468

Trenéři Gracie Academy

Historie Brazilského Jiu jitsu

Heliovi bylo šestnáct let, když si poprvé přičichl k bojovým uměním. Jeho starší bratr začal studovat japonské jiu-jitsu pod vedením experta Mitsuyo Maeda. Helio byl pro jistou držen dál od těchto jiu-jitsu lekcí. Hlavně kvůli jeho slabé konstituci a tendecím po námaze omdlévat. Gracie sledoval zpovzdálí, jak se jeho bratr učí toto umění a později jej sám začal vyučovat. Jednoho dne byl vhozen do role učitele, když jeho bratr přišel do hodiny pozdě.

Postupem času Helio přizpůsobil japonské Jiu-jitsu své slabší konstituci zdůrazněním páko-vého efektu a technik velké síly a stability. Před svou třicítkou začal Helio zápasit profe-sionálně, s různými soupeři v různých disciplínách. V roce 1951 Gracie famózně zaměstnal Masahiko Kimuru, veličinu tehdejšího Judo, jenž se ubránil díky zámku na rameno po patnácti minutách urputného boje. Držení, kterému podlehl Gracie, bylo pojmenováno po muži, který tuto obranu použil. Synové Gracieho, Rorion, Rickson, Royce, Relson, Robin a Royler pokračovali v tradici Gracie Jiu-Jitsu založením “Gracie Challenge” pro trénování všech disciplín bojových sportů.

Helio Gracie zemřel ve věku 95 let, nicméně Brazilské jiu jitsu bude žít dál díky manželce Veře, synům Ricksonovi, Roylerovi, Rolkerovi, Royceovi, Relsonovi, Robinovi, Rorionovi, dcerám Rerice a Ricci.

Brazilské Jiu-Jitsu je bojové umění u jehož vzniku stáli členové rodiny Gracie. Na začátku 20. století se přistěhoval do Brazílie japonský učitel judo, jiu-jitsu a uznávaný zápasník Esai Maeda. Spřátelil se zde s Gastao Graciem, vlivným politikem a nabídl mu, že bude učit jiu-jitsu jeho nejstaršího syna Carlose. Carlos později učil své čtyři mladší bratry a v roce 1925 si otevřeli první akademii jiu-jitsu v Brazílii.

Helio Gracie (narozen v roce 1912), pozdější zakladatel brazilského jiu-jitsu (BJJ) a Gracie jiu-jitsu (GJJ) proslul zápasy s nejlepšími bojovníky své doby.V jeho šlépějích jdou i ostatní rodinní příslušníci, kteří jsou velmi úspěšní na soutěžích vale tudo, UFC a samozřejmě i brazilského jiu-jitsu.Gracie spolu se svým starším bratrem Carlosem jsou označováni za zakladatele moderního MMA a své jméno si vybudovali díky síle v bojových sportech v širokém spektru zápasů, do kterých byli vyzváni a které se odehrály v letech 1932 až 1967 v Brazílii.

Brazilské Jiu jitsu je jedno z nejlépe prověřených bojových umění na světě. Desítky mistrů různých odvětví bojových umění vyzvali zástupce rodiny Graciů na souboj a 100% těchto soubojů Graciovi zvítězili.

Ohlasy

„Než jsem začala s tréninky tam, měla jsem za to, že mám z ježdění na koních poměrně formu, ale tady jsem se rychle přesvědčila, že mám co dohánět. Asi neznám účinnější a komplexnější cvičení. Moc mě to chytlo, původně jsem měla v plánu chodit jen jednou v týdnu, teď si ráda udělám čas i třikrát. Moc fajn jsou i trenéři tam, neměnila bych.“

Eva Cabishová
Eva Cabishová
(kondiční kickbox)

„Skvělí lidé. Noví přátelé. Nenapodobitelná atmosféra. Podpora. Motivace. Zvýšená psychická i fyzická odolnost. Odreagování. Trvalá změna životního stylu - a to k lepšímu. S Tiger teamem jsem pochopila co to znamená, když se řekne, že i špatný den se nakonec může obrátit v dobrý na tréninku. “

Gabriela Hýžová
Gabriela Hýžová
(jiu jitsu)

„Jsem skromný muž, takže se spokojím jenom s tím nejlepším, proto Tiger team. V Tiger teamu cvičím již čtvrtým rokem a nikdy jsem nepřemýšlel nad změnou klubu. Rád se pohybuji v místech, kde je příjemná atmosféra, kde existuje kamarádství a kde mám možnost cvičit s nejlepšími – to vše jsem v Tiger Teamu našel. Když jsem začínal, nevěděl jsem do čeho jdu. Kamarád mě doporučil BJJ jako sport pro opravdové muže. Po první lekci s Láďou Rybníčkem jsem věděl, že toto je ten sport, který mě naplňuje, toto je ta tělocvična, kde se mi líbí. Vřele doporučuji zajít na zkušební hodinu, která je ZDARMA a nechat na sebe zapůsobit atmosféru a um mistrů z Jiu-Jitsu, BJJ nebo Kickboxu.“

Ladislav Herynek
Ladislav Herynek
(brazilské jiu jitsu)

„V Tiger Teamu syn Marek (4) sportuje již rok a klub splňuje přesně to, co jsme jako rodiče očekávali: budování fyzické kondice, koordinace pohybu a soustředěnosti, ale také „vyblbnutí se“ s ostatními dětmi v průběhu tréninků, které jsou náročné, ale velmi zábavné. K tomu samozřejmě přispívá i velmi profesionální kolektiv trenérů, s jasnou koncepcí budování sportovních schopností dětí a opravdovým zájmem o jejich rozvoj. Tiger Team mohu ostatním rodičům rozhodně doporučit!“

Lenka Benešová
Lenka Benešová
(dětský program)