Kondiční kickbox v Praze

Kondiční kickbox je pro ty, kteří chtějí dělat kickbox
naplno, chtějí mít kondici a dovednosti kickboxera, ale
z jakýchkoliv důvodů nechtějí závodit.


 • 100% zlepší Váš kardiovaskulární systém
 • pomůže při snižování váhy
 • zpevní Vaše svaly a zlepší Vaší flexibilitu
 • zdokonalí ovládání těla
 • 100% se odreagujete od stresu

... nebo nám zavolejte na:
733 571 421 a domluvte si
úvodní soukromý trénink zdarma.

Tělocvičny Kondičního kickboxu

Pankrác - Praha 4

Pankrác - Praha 4

tělocvična Pankrác

 • 290 m2 cvičební plochy
 • otevřeno 5 dní v týdnu
 • velké šatny vč. sprch
 • recepce s prodejem občerstvení
 • obchod s vybavením pro bojové sporty

Adresa:
V Občanském domově 2a (mapa)
Praha 4 - Pankrác
Tel: +420 733 571 421

Karlín - Praha 8

Karlín - Praha 8

tělocvična Karlín

 • 160 m2 cvičební plochy
 • otevřeno 5 dní v týdnu
 • velké šatny vč. sprch

Adresa:
Švábky 2 (mapa)
Praha 8 - Karlín
Tel: +420 733 715 468

Trenéři kondičního kickboxu

Co je to kickboxing?

Kickboxing je moderním bojovým sportem, který má své kořeny v řadě bojových umění. O kickboxingu mluvíme vždy jako o sportu, protože v něm lze, podle daných pravidel, zápolit. Samotný název kickboxing, pocházející z angličtiny, vhodně vystihuje základní rys – boj za použití nohou (kick) a rukou (box). Kickboxing rozlišujeme podle síly a razance na tzv. plno kontaktní disciplíny (fullcontact, kickbox-low kick, K-1) a polo kontaktní disciplíny (semicontact – americké karate, lightcontact).

V Tiger Teamu se vyučuje kickbox na kondiční i závodní úrovni.


Plnokontaktní styly

FULLCONTACT – povoleny jsou všechny druhy pěstních úderů, všechny druhy kopů, kopy z otočky a kopy s výskokem. Všechny kopy musí být vedeny nad pas. Údery i kopy jsou vedeny plnou silou, se snahou trefit soupeře do hlavy nebo na střed (žebra, břicho). Při souboji je cílem knokautovat soupeře nebo získat během souboje více bodů.

KICKBOX – LOW KICK - povoleny jsou všechny druhy pěstních úderů, všechny druhy kopů, kopy z otočky a kopy s výskokem jako u fullcontactu, navíc je zde povolen tzv. lowkick (nízký kop vedený na stehno soupeře). Údery i kopy jsou vedeny plnou silou, se snahou trefit soupeře do hlavy nebo na střed (žebra, břicho, stehno). Při souboji je cílem knokautovat soupeře nebo získat během souboje více bodů.

K-1 – povoleny jsou všechny techniky jako u fullcontactu a lowkicku, navíc jsou zde povoleny kopy koleny, úder hřbetem ruky z otočky (backfist) a krátký klinč (ne delší než 5 vteřin). Není dovoleno používání loktů. Údery i kopy jsou vedeny plnou silou, se snahou trefit soupeře do hlavy nebo na střed (žebra, břicho, stehno). Při souboji je cílem knokautovat soupeře nebo získat během souboje více bodů.


Polokontaktní styly

LIGHTCONTACT – povoleny jsou všechny druhy pěstních úderů, všechny druhy kopů, kopy z otočky a kopy s výskokem. Všechny kopy musí být vedeny nad pas. Technikou se podobá fullcontactu, avšak nadměrná a nepřiměřená síla úderu a kopů zde není přípustná, všechny techniky v této disciplíně musí být vedeny s lehkým dotekem. V lightcontactu rozhoduje především umění napojování technik, znalost prostoru a předvídavost. Při souboji je cíle soupeře nabodovat, čili rozdat více přesných úderů/kopů. Lightcontact je rozšířen hlavně mezi juniorskými kategoriemi jako příprava na pozdější zápasy plného kontaktu v dospělosti nebo mezi začátečníky.

SEMICONTACT – americké karate – je přerušovanou formou boje, tzn., že po každé úspěšně zakončené akci, kterou je zásah rukou či nohou do bodovaného místa (hlava, tělo), rozhodčí zápas přeruší a udělí body. Techniky musí být provedeny kontrolovaně. Pro tuto disciplínu je typické postavení bojovníků, kteří stojí při souboji k sobě bokem.

Ohlasy

„Než jsem začala s tréninky tam, měla jsem za to, že mám z ježdění na koních poměrně formu, ale tady jsem se rychle přesvědčila, že mám co dohánět. Asi neznám účinnější a komplexnější cvičení. Moc mě to chytlo, původně jsem měla v plánu chodit jen jednou v týdnu, teď si ráda udělám čas i třikrát. Moc fajn jsou i trenéři tam, neměnila bych.“

Eva Cabishová
Eva Cabishová
(kondiční kickbox)

„Jedno sobotní ráno jsem byl doma probuzen zlodějem, který utekl, když mě viděl. Na policii jsem se ptal, jaká je šance, že ho chytí. Policajt odvětil, že jedině kdybych ho sám zadržel, než přijedou. Tak jsem si řekl, že by bylo dobré na policii příště nespoléhat. A tak jsem začal s jiu jitsu.“

Ondra Ilinčev
Ondra Ilinčev
(jiu jitsu)

„Jsem skromný muž, takže se spokojím jenom s tím nejlepším, proto Tiger team. V Tiger teamu cvičím již čtvrtým rokem a nikdy jsem nepřemýšlel nad změnou klubu. Rád se pohybuji v místech, kde je příjemná atmosféra, kde existuje kamarádství a kde mám možnost cvičit s nejlepšími – to vše jsem v Tiger Teamu našel. Když jsem začínal, nevěděl jsem do čeho jdu. Kamarád mě doporučil BJJ jako sport pro opravdové muže. Po první lekci s Láďou Rybníčkem jsem věděl, že toto je ten sport, který mě naplňuje, toto je ta tělocvična, kde se mi líbí. Vřele doporučuji zajít na zkušební hodinu, která je ZDARMA a nechat na sebe zapůsobit atmosféru a um mistrů z Jiu-Jitsu, BJJ nebo Kickboxu.“

Ladislav Herynek
Ladislav Herynek
(brazilské jiu jitsu)

„Do klubu chodí syn Jonáš a jsem spokojená s přístupem trenérů, díky tréninku získal na sebevědomí tím, že se ubrání ve škole, dále získal na pohyblivosti.“

Daniela Dolenská
Daniela Dolenská
(dětský program)